استفاده از جعبه مقوایی در ساخت چتر در چین

انواع بی‌شماری از جعبه مقوایی به کاربرد، شکل، مونتاژ و غیره وجود دارد. در زیر برخی از رایج ترین اصطلاحات مورد استفاده در صنعت آورده شده است.

پشتیبانی عنصری است که برای انجام یک عملکرد خاص به جعبه مقوایی ها اضافه می شود. یا قرار است محصولی را نگه دارد تا از جابجایی آن در حین حمل و نقل جلوگیری کند که در جعبه های شیرینی پزی بسیار کاربرد دارد و یا می توان علاوه بر کناره های داخل جعبه برای مقاومت اضافی به جعبه و غیره استفاده کرد.

پایه ظرفی است به شکل عموماً مستطیلی که بدون درب و با ضخامت معین قابل استفاده است و برای نگهداری اشیا استفاده می شود.

درب و پایه: وقتی از جعبه مقوایی درب دار و پایه صحبت می کنیم به این معنی است که این قسمت ها از هم جدا شده اند، بر خلاف انواع دیگر جعبه ها که درب و پایه توسط یک ورقه مقوا به هم متصل می شوند.

در این حالت درب از یک طرف و پایه از طرف دیگر ساخته می شود و می تواند از رنگ ها یا مواد مختلف باشد.

جعبه

جعبه خط دار: جعبه خط دار جعبه ای است که از مقوای خاکستری در داخل ساخته شده و با پارچه یا کاغذ چاپی روکش شده است.

معمولاً روکش‌های ویژه‌ای روی چاپ اعمال می‌شود، مانند چاپ روی صفحه، مهر زنی داغ یا برجسته‌سازی، در میان سایر موارد، تا انحصاری و دید را به جعبه بدهد. این نوع جعبه بسیار سخت و مقاوم است و عموماً برای زیورآلات، لوازم آرایشی مرغوب و … استفاده می شود.

انواع روکش جعبه های مقوایی: وقتی در مورد انواع پرداخت صحبت می کنیم، به اثراتی اشاره می کنیم که می توان به مقوای چاپ شده یا چاپ نشده یا استوک کارت داد. یک جلوه براق یا مات، یک جلوه تسکین دهنده از مهر زدن داغ لوگو، و حتی یک بافت خاص در لمس و غیره را مرور کنید.

چاپ جعبه های مقوایی: دنیای چاپ بسیار وسیع است و امروزه تکنولوژی به توسعه تکنیک های مختلفی اجازه داده است که قبل از دستی به سمت فرآیندهای مکانیکی یا دیجیتالی حرکت کنند.

انتخاب نوع چاپ برای استفاده به طور کلی بسته به نتیجه مورد انتظار، هزینه ها، تعداد واحدها به صورت داخلی تصمیم گیری می شود، اما در اینجا نمونه هایی از رایج ترین انواع چاپ آورده شده است:

چاپ دیجیتال: چاپ دیجیتال فرآیند چاپ یک فایل دیجیتالی مستقیماً روی مقوا یا مقوا است. این نوع چاپ محدودیت رنگی ندارد و کیفیت فوق العاده ای را ارائه می دهد.

با این حال، کاربرد آن مستلزم هزینه بیشتری است و زمان اجرای آن کمی بیشتر از سایر روش های چاپ است، بنابراین به طور کلی برای چاپ در مقادیر زیاد استفاده نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.