استفاده از سنگ مصنوعی در ترکیه برای ساخت آسفالت های هوشمند

سنگ مصنوعی از چه ماده ای ساخته شده است؟ با توجه به روش ساخت به سه گروه تقسیم می شود:

برای استحکام بیشتر سنگ مصنوعی در ترکیه یک رنده فلزی در مخلوط قرار داده می شود. از لرزش برای دفع هوای اضافی استفاده می شود. این مخلوط حدود یک روز منجمد می شود.

آگلومره کوارتز: صفحه خالی به طور همزمان تحت تأثیر لرزش و فشار قرار می گیرد. ماده بی اثر کوارتز طبیعی است. چسب می تواند معدنی یا شیمیایی (رزین های آلی) باشد. این نزدیک به طبیعی است، زیرا حاوی 90-92٪ از اجزای طبیعی است.

سنگ اکریلیک از حدود دو سوم تری اکسید آلومینیوم و یک سوم رزین اکریلیک مرغوب با مقادیر کمی رنگدانه های رنگی تشکیل شده است.

مواد در یک مخلوط کن خلاء به یک توده همگن مخلوط می شوند و در قالب ریخته می شوند و در آنجا می گذارند تا جامد شوند. خروجی یک ورق با ضخامت 3، 6 یا 12 میلی متر با بافت متراکم غیر متخلخل است.

سنگ

سنگ بر اساس بتنی: رنگدانه ها و مواد رنگی مختلفی به آن اضافه می شود تا خاصیت ارتجاعی ایجاد کند. اجزاء به نسبت های جداگانه با هم مخلوط می شوند و در قالب سیلیکونی یا پلاستیکی ریخته می شوند.

سنگ سرامیک، به آن متخلخل نیز می گویند. برای ایجاد آن، مواد سرامیکی طبیعی انتخاب می شوند که سپس تحت فشار و حرارت قوی با یکدیگر ترکیب می شوند.

این روش که دگردیسی نامیده می شود، بازآفرینی فرآیند طبیعی است و نتیجه آن محصولی است که مشابه ندارد. 100% طبیعی و فاقد مواد چسبنده رزینی است.سنگ مصنوعی کجا استفاده می شود و چه کاربردی دارد؟

با توجه به خاصیت ضد آب بودن آن، می توان از آن در ساخت سینک و میز حمام استفاده کرد. برای پله های با ترافیک کم، اکریلیک مناسب است، برای سازه هایی که باید دوام بیشتری داشته باشند آگلومره کوارتز، هر بار را تحمل می کند.

برای رویارویی با درختچه ها و تکمیل دیوارهای بیرونی ساختمان نیز می توان از کوارتز استفاده کرد: در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرد، دمای شدید را کاملاً تحمل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.