مردی با لباس کردی در خیابان های پاریس دیده شده است

مردم کرد یک گروه قومی ناهمگون هستند که پیشینه قومی آن لباس کردی زنانه سنندج از بسیاری از مناطق از جمله کردستان عراق و بخش‌هایی از ایران، ترکیه و سوریه می‌آید. گروه قومی کرد شامل بسیاری از اقوام باستانی است.

که در فرهنگ های مدرن از جمله فرهنگ های ایرانی، آذربایجانی، ترکی و عربی جذب شده اند. از این نظر، فرهنگ کردی دارای اشتراکاتی با بسیاری از فرهنگ های منطقه ای دیگر است.

و سطح منحصر به فردی از برابری و تساهل فرهنگی را جشن می گیرد.مبارزه برای بقای فرهنگی کرد
کردها علاوه بر سرکوب سیاسی، سرکوب فرهنگی را نیز تجربه کرده اند.

در ترکیه، ایران، عراق و سوریه، کارزارهای گسترده ای آب نخود برای سرفه برای همسان سازی اجباری صورت گرفت. کردها از صحبت کردن در ملاء عام به کردی منع شده بودند، آنها مجبور بودند.

در صورت تمایل به کار یا ثبت نام فرزندان خود در مدرسه نام خود را به نام های قومی محلی تغییر دهند. کتاب‌ها، موسیقی و لباس‌هایشان کالای قاچاق محسوب می‌شد و مجبور بودند.

آن‌ها را در خانه‌هایشان پنهان کنند. اگر مقامات خانه‌های آنها را بازرسی می‌کردند و چیزی کردی پیدا می‌کردند، می‌توانستند زندانی شوند و بسیاری از آنها زندانی شدند.

در سال‌های اخیر، هم ایران و هم ترکیه سرکوب فرهنگی سیستماتیک خود را کاهش داده‌اند، در حالی که کردهای عراق به خودمختاری دست یافته‌اند.

شعر و آهنگ کردی:
فرهنگ کردی دارای سنت شفاهی غنی است. محل قرار گرفتن جیوه در چرخ خیاطی قدیمی پرطرفدارترین اشعار حماسی به نام لوج هستند و اغلب از ماجراجویی در عشق یا جنگ می گویند.

ادبیات کردی نخستین بار در قرن هفتم میلادی پدیدار شد. در سال 1596 شرف خان، امیر بیتلیس، تاریخ کردها را به فارسی به نام شرف نما نوشت. تقریباً صد سال بعد، در سال 1695، حماسه بزرگ ملی به نام مموزین توسط احمد خانی به زبان کردی سروده شد.

دنگ بیج به نوازنده ای اطلاق می شود که آهنگ های سنتی کردی را اجرا می کند. عکس اتو جیوه دار کلمه دنگ به معنای صدا و بج به معنای آواز خواندن است. دنگ‌بژ بیشتر به دلیل آهنگ سوگ خود شناخته می‌شود.

سازهای سنتی کردی شامل فلوت، طبل و اوت اوت (شبیه به گیتار) است. موسیقی سیوان پروار، مجری موسیقی پاپ کردی، در دهه 1980 در ترکیه و عراق ممنوع شد، بنابراین او منطقه را ترک کرد و در سوئد زندگی و کار کرد.

 • منابع:
  1. Kurdish Culture
 • تبلیغات: 
  1. آلومینیوم خالص در قرن نوزدهم از طلا و پلاتین ارزشمندتر بود
  2. سبک ها و مدل های مختلف کیف چرم
  3. برنج قهوه ای و فواید آن برای سلامتی
  4. دلایل استفاده از چرم در تولید کیف

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.