بادمجان سرخ شده یا راتاتوی آشنا هستید

چند هفته پیش به دیدن شوهر شوهرم رفته بودیم و آنها بادمجان تازه باغ را به ما تعارف کردند. بادمجان شمال من به راحتی پذیرفتم در حالی که شوهرم به من “نگاه” کرد.

در راه خانه به من نگاه کرد و گفت: «حالا که آن را گرفتی، باید از آن استفاده کنی. پس با آن چه کار خواهی کرد؟» ترجمه: موفق باشید راهی برای پختن بادمجان پیدا کنید تا من آن را بخورم.

من قبلا بادمجان را امتحان کرده بودم اما مدتی گذشت و می خواستم دوباره آن را امتحان کنم.

شاید به خاطر داشته باشید که اخیراً به همه ما پیشنهاد کردم که در تابستان امسال یک سبزی (یا میوه) جدید را امتحان کنیم. از آنجایی که سعی می‌کنم آنچه را که موعظه می‌کنم تمرین کنم، فرصت دیگری بود.

بسیاری از ما با پارمزان بادمجان، بادمجان سرخ شده و احتمالاً راتاتوی آشنا هستیم. بادمجان لامپی اما احتمالاً این میزان آن برای بسیاری از ماست. اخیراً متوجه شده ام که موارد بسیار بیشتری وجود دارد.

با این حال، ابتدا اجازه دهید حقایقی را در مورد بادمجان که شاید نمی دانستید با شما به اشتراک بگذارم.

بادمجان، در حالی که مطمئناً یکی از محبوب ترین سبزیجات نیست، دارای خواص تغذیه ای بسیار خوبی است. بادمجان دارای محتوای آب بالایی است و یک وعده (یک فنجان پخته شده) تنها 25 کالری دارد.

منبع خوبی از ویتامین C، پتاسیم، منیزیم و ویتامین های B است بادمجان سیاه و در هر وعده حاوی 2.1 گرم فیبر است. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که بادمجان دارای اثر ادرارآور است (احتمالاً به دلیل محتوای بالای آب)، اثرات ضد باکتریایی و سایه بنفش آن خواص آنتی اکسیدانی دارد.

بادمجان که به نام بادمجان نیز شناخته می شود، بخشی از خانواده Nightshade است. از دیگر اعضای این خانواده می توان به گوجه فرنگی، فلفل و گوجه فرنگی اشاره کرد. و آیا می دانستید که از نظر فنی بادمجان یک میوه است؟

فصل بادمجان معمولا از جولای تا اکتبر ادامه دارد. بادمجان دلمه ای آنها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند و رنگ آنها می تواند از سفید تا بنفش تیره متغیر باشد. می توانید پوست آنها را بخورید یا پوست آنها را جدا کنید.

آنها در واقع کاملاً همه کاره هستند و می توان آنها را در پخت، برشته، سرخ شده، بخارپز، کبابی، سرخ کردنی، سرخ کردنی و حتی به عنوان دیپ یا چاشنی استفاده کرد.

 

 • منابع:
  1. Don’t Limit the Surprisingly Versatile Eggplant
 • تبلیغات: 
  1. کار آفرینی که توانست تمام بیکاران شهر را ریشه کن کند
  2. موفقیت یک بانوی خانه دار با سرمایه گذاری اندک!
  3. گرم کردن کلاس های مدرسه به روش رادیاتور
  4. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.