با خوردن چای درجه یک خارجی بیماری های عفونی خود را از بین ببرید

یکی از مهم ترین محصولات نقدی چای درجه یک خارجی است و نقش بسزایی در توسعه روستایی، کاهش فقر و امنیت غذایی کشورهای صادرکننده و در حال توسعه دارد. این منبع اصلی امرار معاش برای میلیون‌ها تولیدکننده خرده‌مالک است.

چای همچنین در بسیاری از جوامع دارای اهمیت فرهنگی است. سازمان ملل متحد (سازمان ملل) 21 ماه مه را به عنوان روز جهانی چای برای بزرگداشت صنعت چای در سراسر جهان نامگذاری کرد. این روز به منظور افزایش آگاهی عمومی در مورد اهمیت چای برای توسعه روستایی، معیشت پایدار و همچنین کمک آن به اهداف توسعه پایدار (SDGs) است.

چای یکی از قدیمی ترین نوشیدنی های جهان است و بعد از آب پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان است. چای در انواع مختلفی موجود است که با توجه به روش اکسیداسیون و تخمیر اعمال شده متفاوت است.

کشت چای باعث اشتغال و درآمد میلیون‌ها کشاورز خرده‌مالک می‌شود که مکمل یا حتی جایگزین تولید مزارع چای بزرگ‌تر در بسیاری از کشورها هستند. در حالی که سه چهارم چای تولید شده در داخل مصرف می شود، چای کالایی است که تجارت و صادرات گسترده ای دارد.

طی دهه‌های گذشته، صنعت جهانی چای با افزایش تعداد مصرف‌کنندگان در سطح جهان، رشد سریعی داشته است. علیرغم افزایش مصرف چای در کشورهای عمده تولیدکننده، مصرف سرانه همچنان پایین است که نشان می دهد هنوز پتانسیل رشد قابل توجهی در این کشورها وجود دارد.

نوشیدن چای می تواند فواید بسیاری برای سلامتی داشته باشد، از ضد التهاب گرفته تا اثرات آنتی اکسیدانی و کاهش وزن. چین، کره و ژاپن چهار سایت کشت چای دارند که توسط فائو به عنوان سیستم‌های میراث کشاورزی مهم جهانی (GIAHS) تعیین شده‌اند.

چهار نوع اصلی چای همگی از یک گیاه چای رشد می‌کنند، به این معنی که می‌توانید انواع چای‌های مختلف را فقط از یک بوته در باغچه خانه خود پرورش دهید و برداشت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.