ترشی ها به بسیاری از میان وعده ها و وعده های غذایی حس خاصی می بخشد

ترشی یکی از قدیمی ترین روش های شناخته شده تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد برای نگهداری مواد غذایی است. غذاهای ترشی به بسیاری از میان وعده ها و وعده های غذایی حس خاصی می بخشد.

انواع مختلف غذاهای ترشی و تخمیری بر اساس مواد تشکیل دهنده و روش تهیه طبقه بندی می شوند. چهار کلاس کلی عبارتند از: آب نمک یا تخمیر شده، بسته بندی تازه یا سریع، میوه و خوراکی.

احتیاط: میزان اسیدیته یک محصول ترشی به همان اندازه که طعم و بافت آن اهمیت دارد برای ایمنی آن نیز مهم است.

نسبت سرکه، غذا یا آب را در دستور غذا تغییر ندهید موتور هوندا 250 یا از سرکه با اسیدیته ناشناخته استفاده نکنید.فقط از دستور العمل هایی با نسبت های آزمایش شده مواد استفاده کنید.
برای جلوگیری از رشد باکتری بوتولینوم، باید حداقل سطح اسیدی یکنواخت در کل محصول مخلوط داشته باشید.میوه ها یا سبزیجات تازه و سفت و بدون فساد را انتخاب کنید. از انواع خیار شور استفاده کنید زیرا انواع رومیزی یا برش ممکن است باعث ترشی بی کیفیت شود.

برنامه ریزی کنید تا میوه ها یا سبزیجات را ظرف 24 ساعت پس از برداشت برای بالاترین کیفیت ترشی کنید. اگر محصول را نمی توان بلافاصله استفاده کرد، آن را در یخچال بگذارید و در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

یک بوش خیار 48 پوند وزن دارد و 16 تا 24 لیتر محصول می دهد که به طور متوسط 2 پوند در هر لیتر است. اندازه مناسب را انتخاب کنید. از خیارهایی به طول حدود 1.5 اینچ برای غوره و 4 اینچ برای شوید استفاده کنید.

از خیارهای عجیب و غریب و بالغ‌تر می‌توان کاور مبل برای غذاها و ترشی‌های نان و کره استفاده کرد. محصول را با دقت اندازه بگیرید یا وزن کنید. توزین دقیق ترین معیارها را می دهد.

نمک
از کنسرو یا نمک ترشی استفاده کنید. مواد غیر تشکیل دهنده اضافه شده به نمک های دیگر ممکن است آب نمک را کدر کند. نمک را در خیارشورهای تخمیر شده کم نکنید.

زیرا تخمیر مناسب به نسبت صحیح نمک و سایر مواد بستگی دارد. طرز تهیه ترشی مخلوط فوری نمک پولکی از نظر چگالی متفاوت است و استفاده از آن توصیه نمی شود.

 

 • منابع:
  1. Food Preservation: Making Pickled Products
 • تبلیغات: 
  1. کاربرد و مزایای پمپ آب مکانیکی
  2. کاربرد و کیفیت کیف دافل چرم
  3. خطر ابتلا به بیماری قلبی با مصرف روزانه پسته
  4. کلوچه ایی که باعث دفع سنگ کلیه شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.