تولید لامپ ال ای دی عمده از زباله به عنوان سوخت پاک

نور رنگی از نظر رنگ، اشباع و روشنایی توصیف می شود. رنگ به رنگ نور اشاره دارد. اشباع قدرت رنگ است. و روشنایی کیفیت درک شده نور بدون توجه به رنگ و اشباع است.

نورهای رنگی در لامپ ال ای دی عمده نیز وجود دارد و کافی است که از فروشنده بخواهید که رنگ مورد نظرتان را در اختیارتان بگذارد.

به عنوان مثال قرمز یک رنگ است. قرمز تیره اشباع بالاتری نسبت به پرتو صورتی دارد که می توان آن را اشباع کم نور قرمز توصیف کرد.

یک فیلتر رنگی روی یک لامپ رشته ای نور رنگی تولید می کند زیرا بیشتر امواج نور را مسدود می کند و فقط به رنگ داده شده اجازه عبور می دهد.

با این حال، چند رنگ مختلف طول موج نور همیشه موفق به عبور می شوند. هر چه رنگ نور کمتر اشباع شود، تعداد رنگ های دیگر موجود بیشتر است.

لامپ
تاریخچه اختراع لامپ

فیلترهای رنگی: متداول ترین روش برای به دست آوردن نور رنگی استفاده از فیلتر رنگی روی نور سفید است (چون همه رنگ ها را در بر می گیرد).

فیلتر رنگ های ناخواسته را مسدود می کند و تنها رنگ مورد نظر را منتقل می کند. فیلترهای رنگی عمدتاً برای نورهای رشته ای طراحی شده اند، زیرا سایر منابع نوری طیف رنگی کاملی را نسبت به منابع رشته ای ندارند.

رایج ترین استفاده از فیلترهای رنگی را می توان در پنجره های خرده فروشی، سینما تلویزیون، نورپردازی عکاسی و تئاتر یافت.

ورقه های ژلاتین (ژل) فیلترهای رنگی به راحتی در دسترس هستند که در رنگ های متنوعی وجود دارند. اینها طول عمر کوتاهی دارند و با استفاده از بیش از یک ورق می توان میزان اشباع آنها را افزایش داد.

فیلترهای پلاستیکی رنگی با منابع فلورسنت و نه لامپ های رشته ای به خوبی کار می کنند، زیرا تمایل به گرم شدن دارند. در عوض لامپ های رشته ای از شیشه های رنگی استفاده می کنند که در برابر گرمای ساطع شده توسط لامپ های رشته ای پایدار است.

فیلترهای تداخلی از یک یا چند پوشش فیلم فوق نازک روی شیشه شفاف ساخته می شوند. آنها به جای مسدود کردن جذب امواج نوری ناخواسته، منعکس می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.