خرید لوله نفت و گاز از ایران پیشنهاد پوتین به اوکراین

انواع لوله طبقه بندی لوله ها (PDF): لوله ها به عنوان محصولات لوله ای دایره ای شکل که برای انتقال سیالات (مایعات، گازها و جامدات سیال شده) استفاده می شوند، تعریف می شوند.

لوله نفت و گازبرای فشار طراحی خاص مطابق با دمای طراحی طراحی شده اند. پارامترهای مختلف مربوط به لوله ها عبارتند از: اندازه لوله، جدول یا ضخامت لوله، مواد لوله، قابلیت تحمل فشار، قابلیت تحمل دما و غیره. انواع مختلفی از لوله ها در بخش صنعتی برای اهداف مختلف استفاده می شود.

صنایع رایجی که از لوله ها استفاده زیادی می کنند عبارتند از:نفت و گاز، صنایع فرآیندی، مجتمع های شیمیایی و پتروشیمی، صنایع غذایی و آشامیدنی، بخش برق، صنایع فولاد، صنایع تهویه مطبوع، صنایع لوله کشی، صنایع خط لوله، پالایشگاه ها و غیره. لوله ها به قدری گسترده است که نمی توان به کارخانه های صنعتی مدرن بدون لوله فکر کرد.

لوله

انواع لوله ها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شوند. در این مقاله به بررسی انواع لوله های پرکاربرد در صنایع خواهیم پرداخت.

انواع لوله بر اساس مواد: لوله ها معمولاً بر اساس موادی که برای تولید لوله در طول تولید استفاده می شود طبقه بندی می شوند. به طور کلی دو نوع لوله وجود دارد:

لوله های فلزی و لوله های غیر فلزی، لوله های فلزی، لوله های ساخته شده از فلز به عنوان لوله های فلزی شناخته می شوند. آنها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

لوله های ساخته شده از مواد آهنی و لوله های ساخته شده از مواد غیر آهنی
نوع لوله های ساخته شده از مواد آهنی:
این نوع لوله ها قوی تر و سنگین تر هستند. این لوله ها عنصر اصلی تشکیل دهنده خود را آهن می دانند. نمونه های رایج لوله های ساخته شده از مواد آهنی هستند

لوله های کربن استیل، لوله های فولادی ضد زنگ، لوله های فولادی آلیاژی، لوله های DSS، لوله های چدنی، لوله های چدن داکتیل و غیره
این دسته از لوله ها برای کاربردهای دما و فشار بالاتر مناسب هستند.

اکثر لوله های مورد استفاده در نفت و گاز، پالایشگاه، شیمیایی، پتروشیمی، نیروگاه ها و … از مواد آهنی ساخته شده اند. برای اطلاعات بیشتر در مورد لوله های فولادی اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.