زنی با فروش رب آلوچه توانست بدهی میلیاردی همسرش را بپردازد

رب آلوچه یک چاشنی چینی است که در اصل از میوه هسته دار به نام آلو چه تهیه می شود. اینجاست که کار مشکل می شود زیرا گونه های مختلفی از آلوچه وجود دارد که آلو چینی نامیده می شوند.

Prunus mume، Prunus salicina و Eriobotrya japonica همگی در سراسر آسیا رشد می کنند و گاهی اوقات آلوچه ژاپنی نیز نامیده می شوند.

بیشتر رب آلوچه با دو نوع اول تهیه می شود: Prunus mume و Prunus salicina.آلوچه در آشپزی چینی سابقه طولانی دارد، بیشتر به این دلیل که چینی ها اولین کسانی بودند که آن را کشت کردند.

اعتقاد بر این است که گونه های ذکر شده در بالا بومی چین هستند و با آلوچه های اروپایی متفاوت هستند.آلوچه های چینی ابتدا در نزدیکی رودخانه یانگ تسه در جنوب چین رشد کردند.

رب

طبق برخی منابع، آلوچه در مقطعی قبل از سلسله کین بخشی از غذاهای چینی شد. میوه ها کوچک، زرد و دارای رژگونه قرمز هستند.

به دلیل سختی درختان آلوچه، محصولات بسیار زیاد هستند اما در یک دوره کوتاه در هر سال اتفاق می‌افتند.در نتیجه برداشت زیاد، روش‌های زیادی برای نگهداری آنها ابداع شده است.

استفاده از آنها برای تهیه رب آلوچه احتمالاً یکی از این روش ها است، همراه با روش های دیگری مانند خشک کردن آنها و ترشی آنها در سرکه. کاربردهای شیرین تر مانند رب آلوچه به دلیل طعم ترش طبیعی میوه برای آلو چینی مناسب است. گاهی اوقات طعم آن مانند زردآلوهای کم رسیده توصیف می شود.

هنگامی که به ایالات متحده راه یافت، رب آلوچه رب اردک نامیده می شد زیرا معمولاً با اردک سرو می شد. رب آلوچه هنوز هم در بسیاری از مناطق ایالات متحده اغلب با رب اردک اشتباه گرفته می شود.

برخی از نسخه های مدرن رب آلوچه شامل میوه های دیگری مانند آناناس و زردآلو هستند.طعم رب آلو عمدتاً شیرین با نت ترش قوی از میوه است.

بسیاری از دستور العمل ها شامل ادویه هایی مانند بادیان ستاره ای، زنجبیل یا پودر پنج ادویه هستند تا آن را گرم و معطر کنند. برخی از نسخه ها فلفل چیلی برای حرارت ملایم دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.