زنی با پلی استایرن کریستال از مهمان های خود در شب یلدا پذیرایی کرد

پلیمرهای مصنوعی چیست؟ پلیمرهای مصنوعی آنهایی هستند که پلیمرهای ساخت بشر هستند. پلیمرها آنهایی هستند که از واحدهای ساختاری مکرر به نام مونومر تشکیل شده اند.

پلی استایرن کریستال به عنوان یکی از ساده ترین پلیمرها در نظر گرفته می شود، دارای اتن یا اتیلن به عنوان واحد مونومر است در حالی که پلیمر خطی به عنوان پلی استایرن با چگالی بالا HDPE شناخته می شود.

بسیاری از مواد پلیمری ساختارهای زنجیره مانندی دارند که شبیه پلی اتیلن هستند. پلیمرهای مصنوعی گاهی اوقات به عنوان “پلاستیک” شناخته می شوند که معروف ترین آنها نایلون و پلی اتیلن هستند.

پلی استایرن که از اتصال واحدهای مونومر بدون هیچ تغییری در ماده تشکیل می شوند، به عنوان پلیمرهای افزودنی یا پلیمرهای رشد زنجیره ای شناخته می شوند. گفته می شود همه اینها پلیمرهای مصنوعی هستند.

پلی استایرن

برخی از پلیمرهای مصنوعی که ما در زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم عبارتند از نایلون های مورد استفاده در پارچه و منسوجات، تفلون مورد استفاده در تابه های نچسب و پلی وینیل کلرید مورد استفاده در لوله ها.

بطری های PET که ما استفاده می کنیم معمولاً از پلیمر مصنوعی به نام پلی استایرن ساخته شده اند. روکش ها و کیت های پلاستیکی شامل پلیمرهای مصنوعی مانند پلی اتیلن هستند و لاستیک های وسایل نقلیه از لاستیک های بونا ساخته می شوند.

اما از سوی دیگر، با استفاده از این پلیمرهای مصنوعی مانند پلاستیک‌های زیستی و آن‌هایی که از نفت ساخته شده‌اند، مسائل زیست‌محیطی نیز به وجود می‌آید که گفته می‌شود غیرقابل تجزیه هستند.

انواع پلیمرهای مصنوعی: تاکنون پلیمرهای مصنوعی مختلفی توسعه یافته است. اجازه دهید به طور خلاصه در مورد تعدادی از پلیمرهای مصنوعی مورد استفاده در زندگی روزمره مطالعه کنیم.

نایلون: نایلون از خانواده پلیمرهای مصنوعی است و به پلی آمیدها نیز معروف است. در 28 فوریه سال 1935 توسط شخصی به نام والاس کاروترز در مرکز تحقیقاتی DuPont تولید شد.

نایلون یک پلیمر پرکاربرد است. ستون فقرات آن به نام آمید باعث آبدوست شدن آن نسبت به سایر پلیمرها می شود. نایلون درگیر پیوند هیدروژنی با آب می شود، نه مانند پلیمرهای هیدروکربنی خالص که بیشتر پلاستیک ها را می سازند.
کلرید پلی وینیل: پلی وینیل کلراید یا PVC سومین پلاستیکی است که پس از پلی پروپیلن و پلی اتن تولید می شود. این پی وی سی برای مقاصد ساختمانی استفاده می شود زیرا قوی تر و ارزان تر از سایر جایگزین ها مانند مس یا آهن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.