سیب درختی زرد توسط غواصان در اعماق دریای خزر به فوک ها داده می شود

شاید از بچگی با مفید بودن سیب آشنا بودیم. از نسل قدیم، بیش از یک بار می‌توان دستور مصرف میوه‌های تازه را شنید تا ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مفید برای سلامتی را از آنها دریافت کند.

با این حال، ما به سختی به این فکر می‌کردیم که سیب درختی زرد دقیقاً چگونه بر بدن ما تأثیر می‌گذارد، درست مانند توانایی آنها در آسیب رساندن در صورت استفاده نادرست.

سیب حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی است، سیب حاوی ویتامین های A، C، B1، B2، PP و E و همچنین منیزیم، فسفر، ید، آهن، سلنیوم، پتاسیم، کلسیم و روی است.

آنها با هم به ما نشاط می بخشند، به ما کمک می کنند تا با موقعیت های استرس زا کنار بیاییم، عملکرد مغز را بهبود بخشیده و سیستم قلبی عروقی را تقویت کنیم.

سیب

با این حال، یک نوع میوه نمی تواند نیاز روزانه به ویتامین ها و مواد معدنی را جبران کند. ویتامین C موجود در میوه ها ده برابر کمتر از پرتقال است.

یک سیب با وزن 150 گرم تنها 8 درصد از ویتامین C لازم و 2 درصد ویتامین A را تامین می کند. اما از نظر محتوای ید، سیب به ویژه دانه ها بعد از غذاهای دریایی در رتبه دوم قرار دارند.

محافظت در برابر سرطان، بیماری قلبی، عروق خونی و پیری: این به دلیل آنتی اکسیدان ها است. سیب از نظر محتوایی در بین میوه ها جایگاه پیشرو را به خود اختصاص می دهد.

جالب اینجاست که آنتی اکسیدان ها بر خلاف ویتامین ها در طول نگهداری از بین نمی روند. آنها همچنین از ریه ها در برابر اثرات نیکوتین محافظت می کنند.

دانشمندان دانشگاه کورنل در ایالات متحده دریافتند که عصاره سیب واقعا به مسدود کردن سلول های سرطانی کمک می کند. تنها رقابت برای میوه عصاره کرن بری است.

درست است، پزشکان به این نتیجه رسیدند که این خود میوه ها نیستند که با بیماری ها مبارزه می کنند. اما بدن با کمک آنها می تواند بیماری های خطرناک را شکست دهد.

پوست سیب دارای تعدادی خواص درمانی است مگر اینکه، البته، میوه از فروشگاه خریداری نشده باشد. بنابراین، کسانی که دوست دارند قبل از استفاده آن را جدا کنند، خود را از چیزهای زیادی محروم می کنند.

بازیابی خون و کاهش فشار خون: آهن موجود در سیب باعث افزایش سطح هموگلوبین می شود. این به ویژه برای از دست دادن خون زیاد و کم خونی مفید است.

علاوه بر این، میوه ها برای بیماران مبتلا به فشار خون توصیه می شود. میوه ها می توانند فشار خون را کاهش دهند، زیرا نمک و آب اضافی را از بدن خارج می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.