مردی با مصرف چای سبز پنجاه چهل توانست 120 سال عمر کند

چای سفید: چای سفید کمیاب ترین و گران ترین چای در جهان است. بلافاصله پس از جمع آوری، بدون انجام هیچ گونه فرآیند تخمیری در معرض پژمرده شدن و خشک شدن قرار می گیرد.

با حذف هوای اشباع شده در محیط، پژمرده شدن و خشک شدن هوا در دمای محیط انجام می شود. این فرآیند طعم بیشتری را به ارمغان می آورد، در حالی که آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد و مقدار کافئین را کاهش می دهد.

بنابراین، طعم معطر مشخص و خربزه مانند در چای سبز پنجاه چهل ظاهر می شود. چای اولانگ در معرض مقدار مشخصی تخمیر بین چای سیاه و چای سبز قرار می گیرد و تا زمانی که رطوبت آن به 5 درصد کاهش یابد خشک می شود.

سپس آن را خرد کرده و به قطعات کوچک و طولی برش می دهند قبل از اینکه دوباره توسط فرآیند خاصی فشرده شود. چای اولانگ تیره تر دارای کافئین بالایی است، در حالی که محتوای آنتی اکسیدانی آن کم است. چای اولانگ که انواع مختلفی دارد طعم تنباکو مانندی دارد.

چای

چای Pu-erh: چای Pu-erh بسته به روش فرآوری یا زمان پیری به صورت سبز (شنگ) یا کهنه (شو) به شکل خام رسیده فروخته می شود. چای Pu-erh دومین چای سبز تخمیر شده است.

چای Pu-erh که تقریباً بر اساس درجه اکسیداسیون چای طبقه بندی می شود، به سبک چای سبز غیر اکسیده از گونه Camellia sinensis فرآوری می شود و مائوچا نامیده می شود.

در مائوچا، چای قبل از فشرده شدن برای تولید puerh کهنه شده به مدت چند ماه پیش کهنه می شود. پس از دوره رسیدن، پوئر خام با فشار مستقیم به دست می آید.

در حالی که puerh های رسیده و فرآوری نشده به این روش از نظر فنی به عنوان چای سبز طبقه بندی می شوند، puerh هایی که فرآوری شده و قدیمی تر شده اند به دلیل رنگ قرمز تیره در زیر دسته چای سیاه طبقه بندی می شوند.

با این حال، این دو شکل از puerh با ایجاد موجوداتی که باعث تخمیر باکتریایی در چای (مانند ماست و پنیر) همراه با اکسیداسیون رادیکال‌های آزاد می‌شوند، دچار اکسیداسیون ثانویه می‌شوند. بدین ترتیب چایی با طعمی منحصر به فرد به دست می آید.

این چای که به نام شهر Pu Erh در نزدیکی یوننان چین گرفته شده است، رایحه ای خاکی دارد. Pu-erh که از حدود 2000 سال پیش در چین استفاده می شود و عموماً با روش های سنتی تولید می شود، با رایحه ای غنی، نرم و ماندگار جزو خاص ترین دمنوش ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.