مصرف خرما تک نفره در مراسم عروسی بازیگر هندی موجب مرگ داماد شد

بهترین انواع خرما و فواید آن و چون خوردن خرمای فرد که اخیراً توسط غرب کشف شده است، فواید زیادی دارد که توسط یک پزشک آمریکایی پس از مطالعه در کتاب طب نبوی کشف شده است.

خرما تک نفره که امروزه بسیار متقاضی دارد دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی است از جمله عبارتند از خرما تک نفره سرشار از ویتامین های لازم برای بدن است.

این است که اگر خرما بخورید رشته ها، هر عدد فرد، در بدن انسان به کربوهیدرات های انرژی تبدیل می شود، برعکس، اگر آن را با واسطه بخورید، یک عدد زوج است، زیرا به قند و پتاسیم تبدیل می شود که بر عملکرد بدن و کلیه تأثیر می گذارد.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نیز خوردن هفت عدد خرما را در هر صبح سفارش کرده است که بهترین آنها خرمای عجوه یعنی خرمای مدینه است.

خرما
خرما ارزش غذایی بسیار زیادی دارد مقوی عضلات و اعصاب و ترمیم کننده و تأخیر دهنده پیری است و برای مبتلایان به کم خونی (کم خونی) مفید است زیرا دارای آهن و مس و ویتامین B2 است.

همچنین برای بیماری های قفسه سینه مفید است زیرا به دلیل داشتن پکتین باعث کاهش کلسترول خون و جلوگیری از سفت شدن رگ ها می شود.

مخصوصاً برای پسران، مردان جوان، مردان جوان، ورزشکاران، کارگران، دوران نقاهت، افراد لاغر و زنان باردار مفید است و به دلیل دارا بودن کلسیم، فسفر و ویتامین A، درمان مؤثری برای راشیتیسم و ​​نرمی استخوان است.

خرما باعث افزایش وزن کودکان، حفظ رطوبت و درخشندگی چشم، تقویت اعصاب بینایی و شنوایی، آرامش و تقویت اعصاب، مبارزه با اضطراب عصبی، فعال کننده غده تیروئید، انتشار آرامش و سکون در روح و روان با خوردن آن در صبح با یک لیوان است.

شیر، نرم کردن رگ‌های خونی، مرطوب‌کردن روده‌ها و محافظت از آن در برابر ضعف و التهاب، پیشگیری از سرطان روده بزرگ و پیشگیری از بیماری بواسیر، کاهش تشکیل سنگ در کیسه صفرا، تسهیل مراحل بارداری، زایمان و خونریزی‌های پس از زایمان به دلیل وجود آن فیبر و قندهای سریع هضم. محفظه های مغز و قوای جنسی را تقویت می کند.

ماهیچه ها را تقویت می کند و در روزه داران و خسته با سرگیجه و تاری دید و سستی و تنبلی مقابله می کند و درمان کننده ضعف عمومی و تپش قلب است زیرا حاوی منیزیم و منیزیم است.

خرما به راحتی هضم می شود و تاثیر سریعی در تحریک بدن، تحریک ادرار و پاکسازی کبد دارد. در مورد قند خرما گلوکز، لیگولوز و ساکاروز است که به راحتی جذب و جذب بدن می شود و به سرعت به خون و سپس به بافت ها و سلول های مغز و ماهیچه ها می رسد و به آنها قدرت و حرارت می دهد. ادرارآور بوده و برای کلیه و کبد مفید است. خرما سرشار از فسفر است که نشاط مغز و فعالیت جنسی را افزایش می دهد. به درمان بی اشتهایی و تمرکز ضعیف کمک می کند زیرا حاوی پتاسیم است.

خرمای کلامی
ممکن است برخی آن را نوعی عجیب و نادر بدانند، اما یکی از انواع خرمای معروف به ویژه در الجزایر است، فواید بسیار مهمی برای سلامت بدن، از جمله نقش آن در درمان اسهال.خرمای عنبره
خرمای عنبرا یک نوع کمیاب محسوب می شود و از گران ترین انواع خرما در جهان به شمار می رود و در رابطه با آن خرمای شاهی نامیده می شود و خرمای عنبرا به دلیل اندازه مستطیل شکل استوانه ای بزرگ و هسته کوچک آن یکی از آنها محسوب می شود. یکی از مهمترین منابع پروتئین مورد نیاز برای سلامت بدن است و رنگ آنها از قرمز تا طلایی متغیر است.خرمای انقلابی
ریشه ثوری به الجزایر برمی گردد و آن را نوعی خرمای غیرتر و خشک می دانند.
به آن خرمای نان نیز می گفتند زیرا برخی از مردم آن را به عنوان جایگزین نان در صبحانه می خورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.