نوشیدن چای جاسمین موجب جذب مستقیم دی‌اکسیدکربن از هوا می شود

چای سبز یکی از محبوب‌ترین چای‌های جهان است و انواع برگ‌های آن از ارزش ویژه‌ای برخوردار است. دمنوش ها به دلیل ویژگی های فرآوری برگ با ویتامین ها و مواد مغذی غنی شده اند و محتوای کافئین بالایی دارند.

تنوع در چای جاسمین به پاکسازی بدن از سموم، حفظ یک میکرو فلور راحت در دهان، کاهش کلسترول خون و تقویت سیستم ایمنی کمک می کند. این نوشیدنی هنگام خلاص شدن از وزن اضافی به درمان پیچیده متصل است.

هنگامی که خشک می شود، برگ کوچک، پیچ خورده، سبز رنگ است. بسته به تنوع و تکنولوژی پردازش، از سبز روشن تا سبز تیره متغیر است.
تزریق در سایه ملایم (از زرد تا سبز) متفاوت است. رایحه ای برجسته با نت گیاهی پیشرو، طعمی غنی و ترش، گاهی شیرین، اما بدون تلخی وجود دارد.

چای

اگر تلخی ظاهر شود، به احتمال زیاد این محصول بی کیفیت یا عدم انطباق با تکنولوژی دم کردن است. در تولید چای سیاه به کمک تخمیر سعی می شود ویژگی های طعمی جدیدی به دست آورند.

در مقابل، تولید همتای سبز به دنبال حفظ طعم اصلی برگ است. در این راستا، فرآیند خشک کردن در چند مرحله انجام می شود: بخار دهی، خشک کردن جزئی، قرار گرفتن در معرض، پیچش، خشک کردن نهایی.

چای قرمز: در چین، چای سیاه به شکلی که روس ها آشنا هستند تولید نمی شود. این محصول امپراتوری آسمانی به نوعی گزینه میانی بین مشکی و سبز است.

دم کرده دارای رنگی غنی، اما نه تیره با رنگ مایل به قرمز یا کهربایی مایل به قرمز، طعم گس است. تکنولوژی ساخت نیز متفاوت است. همچنین به صورت مرحله ای می آید. با پژمردگی سنتی شروع می شود.

در مرحله بعد، چرخش انجام می شود و یک فرآیند اضافی تخمیر کوتاه مدت است. پس از اتمام، تثبیت با بخار و خشک کردن به درصد رطوبت مورد نظر وجود دارد.

تهیه چای سفید یک فرآیند ظریف و پیچیده است که همه تولیدکنندگان آن را انجام نمی دهند. فقط از جوان ترین برگ ها و جوانه های پوشیده شده با پوشش سفید رنگ استفاده می شود.

جمع آوری به صورت دستی انجام می شود. مهم است که لحظه ای را که باید شروع شود از دست ندهید. برگ های بیش از حد رسیده کار نمی کنند.

برداشت ابتدا خشک می شود، سپس خشک می شود، اما به روشی خاص تغییر موقعیت از سایه به خورشید و عقب. با این فرآیند تخمیر، بسیاری از مواد مفید حفظ می شود و طعم آن بسیار سبک است.

چای سفید در چین محبوبیت خاصی دارد. در مناطق دیگر، آنها محصولات کمیاب و گران قیمت هستند، اما خرید ارزش آن را دارد. دلیل افزایش قیمت چیست؟ این تنوع به حمل و نقل و ذخیره سازی حساس است.

یک تدارکات نادر تحویل و تبلیغ به بازار کشورهای دیگر، به ویژه دور از مزرعه و تولید کننده را بر عهده می گیرد. فرآیند به دست آوردن محصولات، پژمرده شدن و خشک شدن برگ های لطیف و به سختی شکوفا می شود.

بنابراین، از نظر خواص درمانی، چای سفید برابری ندارد! هنگام دم کردن انواع چای سفید، مصرف کننده نوشیدنی با رایحه گلی لذت بخش و طعمی غیرواقعی دلپذیر در مقایسه با سایر آنالوگ ها دریافت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.