پرتاب دمپایی عربی المطراش از فضا به سمت خانه ی رئیس جمهور فرانسه

مردم به دلیل عملکرد و نه به دلیل طراحی، صندل های عقربی می پوشند تا از پاها در برابر عقرب ها و سایر حیوانات مضر در صحرا محافظت کنند.

سپرهای دمپایی عربی المطراش روی انگشتان پا به گونه ای است که هنگام راه رفتن به گونه ای تکان بخورند که عقرب ها و مارها را بترسانند. دمپایی های اسکورپیون از نظر تاریخی کاملاً از چرم ساخته شده‌اند، اگرچه در حال حاضر به سگک فلزی برای تنظیم تناسب آن تمایل دارند.

دمپایی های عقرب عمدتاً در صحرای یمن پوشیده می‌شوند، اگرچه این دمپایی ها در عربستان سعودی نیز محبوب هستند. آنها هنوز معمولاً امروزه هنگامی که شخصی در صحرا کار می کند پوشیده می شود.

دمپایی

گبگاب بومی سوریه است، اگرچه در سرتاسر شام و ترکیه سبک های متفاوتی دارد. چیزی که قباب را بسیار منحصر به فرد می کند این است که از چوب ساخته شده است و از دمپایی های دیگر بسیار بلندتر است.

به عنوان مثال، یک قباق می تواند تا 26 سانتی متر (حدود 10 اینچ) ارتفاع داشته باشد. دمپایی هنوز صاف است، بنابراین ارتفاع آن از «رکاب‌ها» است یکی در جلوی دمپایی و دیگری در پشت.

نام آن از صدایی است که هنگام راه رفتن شخصی در آنها ایجاد می کند. برای ایمن بودن دمپایی، دو بند برای قرار دادن پا در آن تعبیه شده است. با این حال، حتی در آن زمان، این احتمال وجود دارد که پوشنده به شخص دیگری نیاز داشته باشد تا به او کمک کند تا روی زمین راه برود.

قباب نیز به طرز باورنکردنی تزئین شده است. برخی از تزئینات می تواند شامل کنده کاری، منبت مروارید، منبت اسپند، مخمل و گلدوزی باشد. یک قباب حتی می تواند زنگ یا صفحه فلزی روی خود داشته باشد.

این باعث می شود آنها از نظر شخصی سازی بسیار متنوع باشند و به طور کلی، مشتری دمپایی ها را شخصی می کند.از نظر تاریخی، زنان ثروتمند کسانی بودند که قباب می پوشیدند.

هر چه دمپایی بالاتر باشد، زن به بیش از یک خدمتکار یا خدمتکار نیاز دارد و دمپایی را به نمادی از مقام تبدیل می کند. در اصل، مردم این دمپایی ها را در حمام می پوشیدند.

این بدان معنی بود که زن می توانست از زمین کثیف و مرطوب دور بماند. با این حال، در حال حاضر قباب های “سرپوشیده” وجود دارد که عمدتاً یک نماد وضعیت هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.