گردو قدیمی ترین غذای درختی شناخته شده است

گردو که قدیمی ترین غذای درختی شناخته شده برای بشر در نظر گرفته می شود، زمانی فقط برای خانواده های سلطنتی نگهداری می شد. خوشبختانه، دیگر اینطور نیست: همه ما می توانیم از فواید خوشمزه و سالم آجیل مغزی شکل بهره مند شویم.

در مقایسه با سایر آجیل ها، گردو دارای بیشترین پلی فنول ها یا ترکیباتی است که برای شما مفید است و مانند آنتی اکسیدان عمل می کند و رادیکال های آزاد مضر را از بین می برد.

سایر فواید گردو برای سلامتی چیست؟ ادامه مطلب

مطالب مرتبط: فواید پسته برای سلامتی
فواید گردو برای سلامتی
گردو به دلیل فوایدی که برای سلامت قلب دارد به خوبی شناخته شده است. گردو قرمز در واقع، آنها دارای تاییدیه Heart-Check هستند، به این معنی که انجمن قلب آمریکا می گوید گردو معیارهایی را دارد.

که یک غذای سالم برای قلب باشد. همچنین تحقیقات محکمی وجود دارد که نشان می دهد مصرف منظم گردو می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر کلسترول شما داشته باشد. اما گردو فواید دیگری نیز دارد!

در ادامه بخوانید تا بدانید گردو چه چیز دیگری ارائه می دهد. ما فکر می کنیم که برخی از مزایا را شگفت آور خواهید یافت.

کمک به جلوگیری از افزایش وزن
از آنجایی که یک وعده آجیل تمایل دارد کمی کالری بیشتری داشته باشد، ذاتاً مانند غذای رژیمی به نظر نمی رسد. اما یک مطالعه جدیدتر که در سپتامبر 2019 به صورت آنلاین در BMJ Nutrition, Prevention & Health منتشر شد.

نشان داد که وقتی افراد آجیل را به عنوان بخشی منظم از رژیم غذایی خود قرار می دهند، گردو پکان این احتمال وجود دارد که در دراز مدت وزن کمتری اضافه کنند (و کاهش وزن کمتری دارند. خطر چاق شدن). اگر گیج کننده به نظر می رسد.

به این راه فکر کنید: آجیل خواران معمولی هر سال تنها نیم پوند وزن اضافه می کنند گردو پوست کاغذی در حالی که آجیل خواران گاه به گاه یک پوند در سال اضافه وزن پیدا می کنند. حتی بهتر از آن، افرادی که گردو می خورند به طور خاص کمترین وزن را اضافه می کنند.

با این حال، متوجه باشید که این افراد کاسه‌های پر از آجیل نمی‌خوردند: به نظر می‌رسید مغز گردو که افزایش عادت آجیل‌خوری آن‌ها به اندازه نصف وعده تفاوت ایجاد کند.

بهبود سلامت روده
ما بیشتر و بیشتر در مورد اهمیت یک میکروبیوم سالم که تریلیون‌ها باکتری در دستگاه گوارش شما زندگی می‌کنند – یاد می‌گیریم و برای رسیدن به روده‌ای شاد چه بخوریم.

 • منابع:
  1. 4 Impressive Health Benefits of Walnuts
 • تبلیغات: 
  1. خوردن بادمجان باعث بهتر شدن چرخش خون می شود
  2. تاثیر مصرف خرما بر رشد جنین
  3. صندلی پر کاربرد ترین محصول در زمینه ادارات و مراکز آموزشی
  4. قیمت خرید برنج عمده ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.