استفاده از لوله گاز برای میله هالتر در وزنه برداری

در میان لوله گاز لوله‌های پلی‌اتیلن بیشترین محبوبیت و تقاضا را در زمان حاضر به دست آورده‌اند و جایگاه خود را در بازار محکم کرده‌اند و لوله‌های فولادی را که زمانی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، پشت سر گذاشته‌اند.

لوله های گاز پلی اتیلن تا حدی که نیازهای مدرن مانند ایمنی، سازگاری با محیط زیست، قابلیت اطمینان و سهولت نصب را برآورده می کنند، امروزه به طور گسترده ای برای تنظیم ارتباطات خانگی، هنگام گذاشتن خطوط لوله گاز، خطوط انتقال گازهای قابل احتراق و در سایر زمینه های صنعت و … استفاده می شود.

زندگیلوله های پلی اتیلن گاز با یک نوار زرد روشن به رنگ مشکی رنگ می شوند تا آنها را از انواع دیگر محصولات لوله متمایز کند. با توجه به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آنها، مقاومت در برابر سرما، استحکام، مقاومت در برابر عوامل و محیط های تهاجمی، خنثی بودن شیمیایی و نفوذ ناپذیری گاز متمایز می شوند.

لوله

کیفیت دوم آنها را به طور مطلوب از تعدادی دیگر از محصولات پلیمری متمایز می کند، به عنوان مثال، از لوله های پلی پروپیلن، که نفوذپذیری گاز آنها بسیار بالا است.

در چنین شرایطی نه تنها گاز از طریق دیواره های لوله به بیرون فرار می کند، بلکه نفوذ اکسیژن به داخل نیز می تواند با وقوع موقعیت های انفجاری همراه باشد.

به همین دلیل است که لوله های پلی پروپیلن برای تامین گاز، با وجود مزایایی که در بسیاری از مناطق دیگر دارند، عملاً استفاده نمی شوند.

الزامات کدهای ساختمانی گازسازی توسط لوله های جوش داده شده با درز مارپیچی یا مستقیم یا محصولات بدون درز نورد گرم یا سرد برآورده می شود. آنها همه جا هستند و در ساخت خطوط لوله اصلی و خطوط اتصال به خانه های خصوصی استفاده می شوند.

برای ساخت لوله های فولادی مورد استفاده برای گازسازی از فولاد کم کربن (تا 0.25٪) استفاده می شود. گوگرد (محتوای بیش از 0.056٪) و فسفر (محتوای بیش از 0.046٪) از آن حذف می شود. این برای دادن خواص مورد نیاز به مواد ضروری است.

پارامترهای اصلی لوله ها ضخامت دیواره فولادی و قطر خط لوله گاز است که با محاسبه تعیین می شود و به حجم گاز پمپ شده و فشار در سیستم بستگی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.